FacebookTwitterYouTube
 nr. 71 - maart 2011: Sawadee Fotoreizen
 
In deze nieuwsbrief
pijltje Fotoreizen naar het Midden Oosten en Noord Afrika
pijltje Reisbegeleider Simone de Greef: ‘Je vakantiefoto’s zijn nooit meer hetzelfde'
pijltje Oezbekistan Fotoreis: Het hart van de zijderoute
pijltje Tanzania Fotoreis: Door de mooiste wildparken van Afrika
pijltje Reisbegeleidster Jolinda Cath: ‘Op de fotoreizen delen we dezelfde passie, reizen en fotografie, die snel een eenheid vormen’.
pijltje IJsland Fotoreis
pijltje Reizen met dezelfde passie
pijltje Fotoboek cadeau bij Noord India Fotoreis
pijltje Boekentips
pijltje Gegarandeerd vertrek
pijltje Singlereizen
pijltje Win 2 gratis vliegtickets naar Casablanca op Wereldwijzer Reisforums
pijltje Expositie etnografica uit Mali
pijltje Win een reis op Facebook!
pijltje Op fotoreis?
pijltje Nieuw reisinspiratieboek gratis bij Columbus
trans
Wil je dit voorjaar op reis? Kijk dan eens in ons overzicht van reizen met een gegarandeerd vertrek. Ontdek de Tibetaanse cultuur in Tibet en Nepal of drink bijzondere wijnen in Georgië. Dans de salsa in Cuba of dwaal in een kleurrijke soek in Syrië.
trans
Ga je alleen op reis? Kijk dan eens in het totale aanbod van onze singlereizen. Ga op safari in Zuid-Afrika of geniet van het indrukwekkende weidse landschap van IJsland. Slinger door de boomtoppen van Costa Rica of slaap in de woestijn onder de sterrenhemel in Jordanië.
trans
Wil jij 2 gratis vliegtickets naar Casablanca winnen? Stuur dan nu je mooiste reisfoto’s in voor de Wereldwijzer Reisfoto Verkiezing 2011. Dit jaar kun je foto's insturen voor 5 categorieën: architectuur, natuur, portret, religie en straatleven. Wanneer de inzendronde gesloten is, kiest de jury in elke categorie 1 winnaar. De categoriewinnaars winnen een Wereldwijzer rugzak ter waarde van €25 en staan in de finale. Wereldwijzer leden kiezen in de finale de uiteindelijke overall winnaar. Je kunt nog t/m 3 april je reisfoto’s insturen om kans te maken op de 2 vliegtickets naar Casablanca, aangeboden door Air Arabia. Zend nu je foto’s in!
trans
Van 27 maart 2011 tot 10 april 2011 worden diverse objecten en foto’s uit Mali vertoond in Galerie de Ruimte te Amsterdam. Deze verkooptentoonstelling wordt op zondag 27 maart 2011 geopend door Han van der Aa, bestuurslid van de Stichting Scholen in Mali. Live muziek wordt verzorgd door Layba Diawara op kora en balafoon. Download hier de uitnodiging. Galerie de Ruimte, een podium voor kunstenaars, is een initiatief van Frank Baas. Adres: Pieter de Hoochstraat 22-2 (linker deur), 1071 EE Amsterdam, openingstijden vrijdag, zaterdag en zondag van 14:00 tot 17:00 uur.
trans
Sawadee pakt uit! Vanaf december geven wij elke maand een schitterende reis weg naar een avontuurlijke bestemming. En jij kunt mee! Hoe? Simpel! Word fan van Sawadee op Facebook en volg de instructies. Elke maand ding je mee, 6 maanden lang! In maart kun je een reis winnen naar Zuid-Afrika. In Zuid-Afrika vind je het allemaal: de imposante Blyde Rivier Canyon, het grote wild in het Kruger National Park, krokodillen en nijlpaarden in de moerassen van Isimangaliso en ongerepte panorama’s in de Drakensbergen.

Beleef deze 16-daagse reis nu zelf!

trans
Op fotoreis?
radiobutton Ja, dan staat fotografie centraal tijdens de reis.
radiobutton Nee, tijdens een groepsreis krijg ik voldoende gelegenheid om te fotograferen.
trans
De oprichters van reismagazine Columbus delen in hun tweede boek hun persoonlijke hotlist. 50 nieuwe inspirerende reizen voert je naar spectaculaire bestemmingen die zij met alle reisliefhebbers willen delen. Een 228 pagina's dik boek t.w.v. € 18,95 nu gratis bij 4 edities Columbus Klik en bestel nu!

trans
Colofon
trans
Deze nieuwsbrief is een uitgave van Sawadee Reizen.

trans
 
  Beste reiziger,
   Wil je op vakantie én je fotografietechniek verder ontwikkelen? Daar zijn de fotoreizen van Sawadee voor bedoeld. Samen met andere foto- en reisfanaten onder begeleiding van een fotograaf ontdek je nieuwe manieren om je reis vast te leggen. Leren in de praktijk. Tijdens deze intensieve en mooie fotoreizen leer je je techniek verbeteren, je camera (nog) beter kennen, je passie voor fotografie verder uitdiepen en de geheimen kennen achter een sprekende foto. Het reistempo is iets aangepast, je medereizigers kijken er niet van op als je je verliest in je camera en ‘s avonds bespreken we de foto’s van de dag. Reizen met respect, fotograferen met passie.
Maak de unieke 12-daagse fotografiereis door Marokko waarbij je het ruige berglandschap aan de rand van de Sahara doorkruist. Uiteraard bezoek je het hectische Marrakech, maar je reist ook door het Anti-Atlasgebergte. Hier wonen de gastvrije en fotogenieke berbers.

In oktober vertrekken twee fotoreizen naar Marokko.

Of kies je voor de 12-daagse fotoreis door Jordanië? Je bezoekt Romeinse steden, drijft in de Dode Zee, wandelt door het Dana natuurreservaat en verkent twee dagen Petra. Een van onze reisbegeleiders en tevens ervaren fotograaf, Jolinda Cath, zegt: “De voorkant met hoge pilaren is waanzinnig. Als dan de zon ook nog eens schijnt, dan kun je een foto maken als een plaatje op een ansichtkaart.”

Wil jij ook je eigen ansichtkaart maken? Ga mee in het najaar; op 13 of 20 oktober, 17 november en 8 maart 2012 zijn er reizen gepland.
  Reisbegeleider Simone de Greef: ‘Je vakantiefoto’s zijn nooit meer hetzelfde'
Fotograferen is een ontzettend goed excuus om mensen echt te ontmoeten. Om dicht bij te komen. Om iets te weten te komen over wie ze zijn en wat ze drijft. Tijdens de fotoreizen mag ik dag in dag uit over fotografie praten, ontdekken wat ieders persoonlijk verhaal is, wat de reizigers ervaren in hun ontmoetingen met mensen, dieren, met een landschap. Samen bezig zijn om ieders beeld nog meer te laten spreken. Om in de foto's ieders persoonlijke reis uiteindelijk terug te zien. Dezelfde reis, verschillende ervaringen. Dat van dichtbij te mogen meemaken, er aan bij te dragen: waanzinnig! Ik ben een bofkont.
Oezbekistan is veelal nog onbekend als reis bestemming, maar het is een parel in Centraal Azië, juist voor fotografen. Eeuwenoude steden als Khiva, Buchara en Samarkand staan bol van prachtige Oosterse architectuur: schitterende minaretten, moskeeën, medressa's gedecoreerd met turkooizen mozaïeken en levendige bazaars. In Nurata staan nog overblijfselen van het fort dat Alexander de Grote rond 327 voor Christus heeft laten bouwen. De woestijn en het overnachten bij de bevolking thuis zorgen tijdens deze gevarieerde rondreis voor een perfecte afwisseling.

De eerst volgende reis waarop je kunt boeken vertrekt op 9 september.
Voor wie net zulke schitterende natuurfoto’s wil maken als de fotografen van de bekende reistijdschriften, is de 14-daagse Tanzania Fotoreis een reis die je écht zou moeten maken! Er wordt veel tijd uitgetrokken om te speuren naar wild en daarbij krijg je veel tips en uitleg van een
ervaren fotograaf/reisbegeleider. Deze reis is daarom ook favoriet bij vele reizigers. Naast de wereldberoemde Serengeti en de Ngorongorokrater bezoek je ook het prachtige Tarangire NP. Tijdens wandelingen bij Mto wa Mbu en aan de voet van de Kilimanjaro kom je in contact met Tanzania’s gastvrije bevolking. Hier maak je de mooiste portretten.

Wil je dit jaar nog deze speciale fotoreis maken? Boek dan de reis met vertrek op 15 september.
  Reisbegeleidster Jolinda Cath: ‘Op de fotoreizen delen we dezelfde passie, reizen en fotografie, die snel een eenheid vormen’.
Ik geloof dat je met een fotoreis een extra beleving krijgt omdat je door de opdrachten gericht en bewust naar je omgeving kijkt. Daarbij heb je de tijd om die beleving vast te leggen. Niemand vind het vreemd als je 10 minuten lang met hetzelfde onderwerp bezig bent. Uren kunnen we met elkaar op een bepaalde plek rondstruinen. Heerlijk!

Daarnaast vind ik het ook belangrijk dat je soms je camera neerlegt om te ervaren wat er is. Gedurende de dag geef ik persoonlijke aandacht en in de avond bespreken we elkaars beelden. Dat er niveauverschillen in een groep zijn werkt juist stimulerend. Je inspireert elkaar: de een weet bijvoorbeeld technisch veel, de ander maakt bijzondere composities. Regelmatig word ik getroffen door de bijzondere foto’s! En het is waanzinnig om te zien wat voor ontwikkelingen iemand door maakt. Reizen en fotograferen verveelt nooit!
De IJsland fotoreis wordt begeleid door fotografe Simone de Greef. Je reist door de spectaculaire landschappen aan de zuidkust; langs gletsjers, geisers, watervallen, indrukwekkende lavavelden en vulkanen en uiteraard krijg je alle tijd dit natuurschoon vast te leggen. De reis bieden we aan in fotografisch hele mooie periodes: in de zomer met haar lange midzomernachten, de nazomer met vele kleurschakeringen en in de winter waarin je kans hebt op het zien van het noorderlicht. Deze 10-daagse reis eindigt in het hippe Reykjavik. Je kunt de reis spectaculair verlengen in New York!

De IJsland fotoreis heeft een gegarandeerd vertrek op 16 en 26 juni en 26 augustus.
Volgens onze Vlaamse reisbegeleider Chris Terryn is het voor gepassioneerde fotografen de perfecte manier om te reizen: “Wat is er fijner dan je vakantie door te brengen samen met vrienden en volop foto’s te maken? Niemand die je op de vingers tikt of je aanmaant om in de bus te stappen.” Chris zegt op zijn website dat fotograferen ‘geen kunst maar magie’  is. “Het gaat om het stilzetten van de tijd. Het is het verzamelen van randinformatie om via het beeld een werkelijkheid te vatten.” Wil je met Chris, of een van onze andere ervaren reisbegeleiders en fotografen, een fotoreis maken? Kijk dan in het overzicht van al onze fotoreizen.
Wil je altijd al eens naar India en houd je van fotograferen, dan is onze 18-daagse Noord-India Fotoreis echt iets voor jou! Laat je betoveren door de hindoeïstische rituelen in Varanasi. Geniet van de grandeur van de Taj Mahal en de tempels in Khajuraho, en bewonder de forten van Rajasthan in Jaipur en Gwailor. Volgens reisbegeleidster Jolinda Cath is het land zo veelzijdig. “Het verbaast, verrast en overrompelt je elk moment van de dag opnieuw. Je begeeft je in een totaal andere wereld, dat je het bijna niet met woorden kunt omschrijven, maar des te meer met de foto’s die tijdens de reis worden gemaakt.” Als je nu boekt, ontvang je het fotoboek ‘Pure India’ van Henk Bothof en Martin Bakker cadeau. Zo lang de voorraad strekt, dus wees er snel bij! Dit prachtige fotoboek geeft een beeld van de diverse bijzondere Indiase bevolkingsgroepen die dicht bij de natuur staan.
  Boekentips
Lonely Planet - Fotogids Travel Photography
Zeer compleet naslagwerk over reisfotografie met alle handige tips die maar kunt bedenken. Veel voorbeeldfoto's en veel over de do's and don'ts in de reisfotografie.









Peter en Beverly Pickford - Afrika, op safari in de grote wildreservaten
Peter en Beverly Pickford zijn geboren en opgeleid in Afrika. Ze zijn allebei reizigers in hart en nieren en in de achtentwintig jaar dat ze professioneel fotograferen en schrijven, hebben ze Afrika goed leren kennen. In Afrika richten ze hun blik op de basis van iets wat al eeuwenlang ontdekkingsreizigers, avonturiers en nieuwsgierigen naar de Afrikaanse wildernis trekt. Ook richten ze hun blik op het belang van het land, dat ons dwingt het als heilig te beschouwen.
 
 
Onleesbaar?
  Is de nieuwsbrief niet goed te lezen of is de opmaak niet juist? Klik dan hier om hem op onze site te lezen.
Afmelden
  Klik hier indien je de nieuwsbrief niet meer wenst te ontvangen.
Archief
  Klik hier voor een overzicht van alle verzonden nieuwsbrieven.