Groene kust met rotsen en strand in Maleisisch Borneo, met bootje op zee.
Boottocht over de rivier door de jungle in Maleisisch Borneo tijdens een familiereis.
Groene kust met rotsen en strand in Maleisisch Borneo, met bootje op zee.

Familiereis Maleisisch Borneo

21 dagen vanaf 3.899 p.p.
Bijkomende kosten €18,25 p.p. op basis van 4 personen

Familiereis Maleisisch Borneo

21 dagen

Waarom deze reis?

Sta oog in oog met orang-oetangs en andere wilde dieren
Boottocht in longboats naar de Wind en Clearwater grotten
Slaap bij de locals in een traditioneel longhouse
Voldoende tijd om Mulu National Park te ontdekken
Veel activiteiten en maaltijden inbegrepen in de reissom
Relaxed einde aan de kust van Sabah inclusief dagtour naar Dinawan Island
Spannende wandelingen voor jong en oud door de jungle
Veel mogelijkheden tot zwemmen, snorkelen en wandelen

Comfort en zwaarte van de reis

Zwaarte van de reis

Zwaarte van de reis

Niveau 1: Zeer lichte reis met rustige reisdagen en/of zeer lichte dagwandelingen

Niveau 2: Lichte reis met mogelijk enkele langere reisdagen en/of eenvoudige dagwandelingen.

Niveau 3: Reis met enkele lange reisdagen en/of zwaardere (dag)wandelingen.

Niveau 4: Zwaardere reis, door langere reisdagen, veel verplaatsingen en/of zwaardere, meerdaagse wandelingen

Niveau 5: Zware reis, door bijvoorbeeld lange reisduur, veel verplaatsingen, langere reisdagen, intensievere trekking en in mindere mate grote cultuurverschillen.

Comfort van de overnachtingen

Comfort van de overnachtingen

Niveau 1: Basic hotels, mogelijk afgewisseld met veel kampeer- en/of andersoortige overnachtingen

Niveau 2: Eenvoudige hotels, mogelijk afgewisseld met meerdere kampeer- en/of andersoortige overnachtingen

Niveau 3: Comfortabele hotels, mogelijk afgewisseld met enkele kampeer- en/of andersoortige overnachtingen

Niveau 4: Comfortabele, luxere accommodaties

Niveau 5: Bijzondere premium accommodaties

Groepsgrootte

Maximaal 24 personen

Op reis met leeftijdsgenoten

Onze familiereizen zijn ingedeeld in verschillende leeftijdscategorieën, zodat kinderen zoveel mogelijk samen reizen met leeftijdsgenoten. Om een indruk te geven van de activiteiten die tijdens de reis mogelijk zijn, staat hieronder per leeftijdscategorie een selectie van inbegrepen en optionele excursies.

Leeftijdscategorie: 8+

Ga op avontuur naar de top van Signal Hill

Leeftijdscategorie: 12+

Suppen langs de kust van Papar Beach

Leeftijdscategorie: 16+

Ga raften in de wildwaterstromen van Borneo

Alle leeftijden AL

Voor alle leeftijden (8 t/m 21 jaar) met een afwisselend programma dat rekening houdt met verschillende leeftijden.

Familiereis Maleisisch Borneo

21 dagen vanaf 3.899 p.p.
Bijkomende kosten €18,25 p.p. op basis van 4 personen

Foto impressie

Meer over deze reis

Avontuur voor het hele gezin

familiereizen logo groen.pngOnze familiereizen zijn speciaal ontwikkeld voor eenouder-, tweeouder- en samengestelde gezinnen met kinderen. Afhankelijk van de bestemming zijn de reizen geschikt voor kinderen vanaf 8, 12 of 16 jaar. Per vertrekdatum wordt een specifieke leeftijdscategorie aangehouden, zodat kinderen samen reizen met leeftijdsgenoten. Daarnaast zijn er ook vertrekken met een gemengde leeftijdsgroep, deze vertrekken worden aangeduid met AL. Onder het tabje Data & Prijzen kun je zien welke vertrekdata het beste bij jullie gezin passen.

De route is voor alle leeftijdscategorieën gelijk, maar de invulling van de reis en de activiteiten wordt door de reisbegeleider afgestemd op de leeftijd en behoeften van de kinderen. Hierboven staat per leeftijdscategorie een voorbeeldactiviteit vermeld om een indruk te geven van het soort activiteit dat daarbij past. Veel van deze activiteiten zijn echter ook beschikbaar voor reizigers uit andere leeftijdsgroepen, zodat iedereen de reis kan invullen op een manier die bij hem of haar past. Zo sluiten de activiteiten goed aan bij de interesse van de groep en zorgen ze voor een nog leukere reiservaring. 

Naar het hart van Borneo

Een familiereis naar Maleisisch Borneo waarbij je vaak in het ongerepte regenwoud verblijft! De reisroute van deze avontuurlijke familievakantie is goed uitgebalanceerd en laat je heel veel van Borneo zien. De reis bevat zo weinig mogelijk lange, uitputtende dagtrajecten en de wandelingen gaan meestal over goed begaanbare paden. We verplaatsen ons voornamelijk per (privé)bus en (long)boot. De grootste afstanden worden overbrugd per vliegtuig om zo al te lange dagtrajecten te voorkomen; we vliegen van Kuching naar Mulu, van Mulu naar Kota Kinabalu en van Sandakan naar Kota Kinabalu. De accommodaties zijn afwisselend, soms eenvoudige lodges met gedeelde voorzieningen, soms slapen we in hotels in tweepersoonskamers met eigen badkamer. In een traditioneel longhouse wordt er overnacht op slaapzalen.

Sarawak: te gast in een longhouse

In het Bako park zijn verschillende jungletrails uitgezet die je zelfstandig kunt lopen. Hier ervaar je de enorme diversiteit van het regenwoud: van vleesetende bekerplanten tot grote varensoorten. Vele wandelingen eindigen op een ongerept strand. We maken kennis met de lokale bevolking in hun longhouse. Met hen lopen en varen we door het prachtige regenwoud, waarbij we uitleg krijgen over het jungleleven, geneeskrachtige planten en de aanleg van rijstvelden.

Het immense regenwoud van Borneo

Mulu Nationaal Park is een immens stuk regenwoud met schitterende druipsteengrotten. In de reusachtige Deer Cave zien we hoe tegen het vallen van de avond zo' n twee miljoen vleermuizen de grotten uit vliegen op zoek naar voedsel. Imposant! Aan de voet van de Mount Kinabalu kunnen we prachtige wandelingen maken. Met wat geluk komen we oog in oog met een bloeiende rafflesia. Dit is 's werelds grootse bloem die kan uitgroeien tot een diameter van 1 meter!

Orang-oetans op Sabah

In Sepilok bezoeken we het beroemdste orang-oetan rehabilitatie centrum van Borneo. In dit natuurreservaat worden orang-oetans voorbereid op een zelfstandig leven in de jungle, een proces dat jaren duurt. Vind je niet dat ze een beetje op ons mensen lijken? Per boot gaan we de Kinabatanganrivier op. Langs de rivier is het leefgebied van o.a. orang-oetans, neusapen, olifanten, makaken en neushoornvogels.  Aan het eind van de reis kun je aan de kust nabij Kota Kinabalu helemaal bijkomen van de jungle ervaringen van de afgelopen dagen.

Onze beoordelingen

Bezig met laden...

Even geduld, de content wordt ingeladen

Bezig met laden...

Even geduld, de content wordt ingeladen

Bezig met laden...

Even geduld, de content wordt ingeladen

Bezig met laden...

Even geduld, de content wordt ingeladen

Bezig met laden...

Even geduld, de content wordt ingeladen

Bezig met laden...

Even geduld, de content wordt ingeladen

Bezig met laden...

Even geduld, de content wordt ingeladen